• Freestyle slalom na rolkach.

          • Uczeń naszej Szkoły - Bruno jeździ na rolkach w Akademii Slalomu. Uprawia freestyle slalom na rolkach. Bruno odnosi sukcesy w stylu classic (pod muzykę) i battle (30 sekund na przejazd przy wykonaniu mega trudnych trików). Życzymy dalszych sukcesów !!!

          • ,,Mali naukowcy- mądrość zaczyna się z ciekawości"

          • Przez trzy dni w szkole odbywał się program ,,Mali naukowcy-mądrość zaczyna się z ciekawości". W rolę naukowców wcielili się uczniowie szkoły.

            Podczas pokazu powstała:TLENOWA CHMURA - Czy da się ekspresowo wyprodukować porcję tlenu w szklanym naczyniu? Oczywiście, że się da! Nasi mali naukowcy z łatwością poradzili sobie z tym zadaniem. Najpierw wystrzeliliśmy pod sufit ogromny słup pary, którego nie powstydziłaby się żadna lokomotywa parowa.

            WĄŻ Z PIANY - co uzyskamy mieszając grzyby, wodę utlenioną oraz płyn do mycia naczyń? Wąż ten, zwany przez naukowców pastą do zębów przypomina niekończący się strumień piany, który zadziwił nie jednego szalonego naukowca!

            POJAWIAM SIĘ I ZNIKAM - Eksperyment z atramentem w roli głównej. Wykorzystując specyficzne właściwości atramentu uczniowie sprawili, że jago barwa zupełnie znikła a następnie przywrócili jego kolor przy użyciu kwasu.

            ZABAWA Z KOLORAMI - eksperyment udowadniający, że nauka czasem przypomina magię rodem z książek o Harrym Potterze. Uczestnicy eksperymentu mieszając ze sobą dwie pomarańczowe ciecze otrzymali bezbarwny roztwór. Dodając do niego jeszcze dwie bezbarwne substancje obserwowali jak w mgnieniu oka ich roztwór zmienia barwę na ciemno granatową!

            PŁONĄCA PIANA - jeden z najgorętszych eksperymentów! Rozpalił niesamowitą ciekawość wśród dzieciaków. Przeprowadzając to doświadczenie dzieci badały niezwykłe właściwości zwykłej wody oraz rozniecały płomień na dłoni. Wszystkie eksperymenty odbywały się pod nadzorem osoby prowadzącej pokaz. Z ciekawością eksperymentowali nie tylko uczniowie,ale również i nauczyciele.

          • 21 lutego Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

          • Dziś obchodzimy w szkole Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego!

            To coroczne święto, które zostało ustanowione przez UNESCO 17 listopada 1999 r., aby podkreślić różnorodność językową i kulturową świata, a także zwrócić uwagę na języki zagrożone i ginące. W tym dniu uczniowie szkoły wykonali plakaty na których nie zabrakło wyrazów z trudnościami ortograficznymi, cytatami czy przysłowiami. Usłyszeliśmy również wiersze m.in. Marcina Brykczyńskiego pt.,,Kot w worku” i „Kłopotliwe samo h” Witolda Gajdzika. Tego dnia wiele się działo...

            Nasz język na szczęście, nie ginie! Mało tego, nasz język jest: "ą - ę"!

            Zatem świętujmy!

          • 100 urodziny Pana Janusza Wiśniowskiego

          • 10 stycznia br. swoje 100. urodziny obchodził Pan Janusz Wiśniowski, kombatant, uczestnik Powstania Warszawskiego,  przedstawiciel Patrona szkoły.

            Z tej wyjątkowej okazji wizytę Jubilatowi złożyły Pani Dyrektor szkoły oraz dwie uczennice klasy 8, przekazując, w imieniu całej społeczności szkolnej, okolicznościowy tort z godłem szkoły oraz karty urodzinowe.

            Pan Janusz od wielu lat jest serdecznym przyjacielem naszej szkoły. Wielokrotnie był gościem na ważnych szkolnych  uroczystościach. Przy każdej okazji przekazywał uczniom i nauczycielom  ponadczasowe wartości wyniesione z czasów Powstania, pozostawiając u swoich słuchaczy  wspomnienie ciepła, życzliwości i szacunku, jakimi darzy niezmiennie każdego napotkanego człowieka.

             

            Drogiemu Jubilatowi życzymy  długich lat w zdrowiu i atmosferze ludzkiej życzliwości.

          • Jasełka 2023

          • W naszej szkole obchodziliśmy Wigilię i prezentowaliśmy jasełka.

            To wyjątkowe chwile, które zostaną w naszej pamięcią na długo i przyczynią się do budowania więzi społecznych.

            Przedstawienie teatralne wzbudziło w nas wiele pięknych emocji.

            Gratulacje dla aktorów i wielkie podziękowania dla Pani Joli, Oli, Anity oraz Pana Mirka za tak bajkowo przygotowane jasełka

          • Przekaż 1,5% podatku na działalność swojej szkoły

          • Apel do środowiska szkolnego

            w sprawie włączenia się w realizację programu:

             

            Przekaż 1,5% podatku na działalność swojej szkoły

             

            Rodzice, Nauczyciele, Przyjaciele

            Szkoły Podstawowej nr 279 w Warszawie

             

            Szanowni Państwo,

            dążąc do pozyskania dodatkowych funduszy na działalność statutową szkoły, Rada Rodziców przystąpiła do programu:

            Przekaż 1,5% podatku na działalność swojej szkoły.

            Program umożliwia gromadzenie przez radę rodziców – za pośrednictwem „Fundacji AVE” (facebook.com/fundacjaave, fundacjaave.pl), organizacji pożytku publicznego nr KRS: 0000229157 – środków pochodzących z 1,5 % Państwa podatku dochodowego. Polecając tę formę poprawy warunków nauczania naszych dzieci, prosimy o zainteresowanie nią swoich przyjaciół i znajomych wskazując, że tą drogą mogą włączyć się w budowanie oświaty na miarę swoich oczekiwań i wyzwań XXI wieku.

             

            Celem uczestniczenia w wymienionym programie każdy z darczyńców powinien wpisać w odpowiedniej rubryce zeznania podatkowego za rok 2023 (PIT 28 poz. 253, PIT 36 poz. 522, PIT 36L poz. 174, PIT 37 poz. 149, PIT 38 poz. 66, PIT 39 poz. 50):

            „SP nr 279 w Warszawie”

            Z poważaniem,

            W imieniu Rady Rodziców Szkoły Podstawowej nr 279 w Warszawie

            Przewodniczący Prezydium Rady Rodziców

            Arkadiusz Bisko

             

            Szczegółowe informacje o działalności Fundacji AVE znajdują się na stronie internetowej: https://fundacjaave.pl/pl/

          • Informacja dotycząca Warszawskiej Akcji „Zima w Mieście” 2024

          •  

            Warszawska Akcja "Zima w Mieście" 15 stycznia – 26 stycznia 2024 r.

            Już od 24 listopada 2023 r. rozpoczynają się zapisy do tegorocznej edycji Warszawskiej Akcji „Zima w Mieście”. Tak, jak co roku w okresie ferii, warszawscy uczniowie oraz dzieci mieszkające w stolicy, będą miały zapewnioną opiekę oraz różnorodne zajęcia.

            Warszawska Akcja „Zima w Mieście” 2024 adresowana jest do uczniów warszawskich szkół oraz dzieci (uczniów) mających stałe miejsce zamieszkania w Warszawie (status ucznia przysługuje osobom pobierającym naukę w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych w okresie od 1 września do 31 sierpnia, oddział przedszkolny jest podstawową jednostką organizacyjną przedszkola i nie wchodzi w skład struktury organizacyjnej szkoły podstawowej).

            Jak się zapisać?

            Zapisy do Akcji „Zima w Mieście” 2024, przy wsparciu elektronicznego systemu zgłoszeń rozpoczną się 24 listopada 2023 r. od godziny 16:00 i potrwają do 10 grudnia 2023 r. do godziny 24:00  – zgodnie z zasadami postępowania rekrutacyjnego, zawierającymi szczegółowy harmonogram.

            Rodzice dzieci rejestrują się w systemie za pomocą numeru pesel dziecka, następnie samodzielnie tworzą hasło. Po wprowadzeniu do systemu podstawowych informacji i wyborze turnusów feryjnych należy wskazać preferowane szkoły (od najbardziej do najmniej). Można wybrać dowolną liczbę szkół na każdy jednotygodniowy turnus, który trwa od poniedziałku do piątku.

            Informacja o zakwalifikowaniu dziecka do Akcji „Zima w Mieście” 2024 zostanie opublikowana w systemie 15 grudnia 2023 r. o godzinie 16:00.

            Kolejnym krokiem jest dokonanie opłaty za wyżywienie i opiekę. Proszę nie dokonywać opłat (przelewów) przed 1 stycznia 2024 r. Od 2 stycznia 2024 r. od godziny 8:00 do 8 stycznia 2024 r. do godziny 16:00, należy złożyć potwierdzenie dokonania opłat lub zaświadczenie o zwolnieniu z opłat wraz z wydrukiem karty kwalifikacyjnej i załącznikami (do pobrania z systemu) w każdej ze szkół, do której dziecko zostało zakwalifikowane. Ostateczną decyzję o przyjęciu dziecka do Akcji podejmuje organizator wypoczynku. Przed wypełnieniem karty kwalifikacyjnej należy zapoznać się z zasadami oraz harmonogramem zapisów, które dostępne są na stronie: warszawa-zimawmiescie.pzo.edu.pl 

            Feryjne Placówki Edukacyjne

            Podobnie jak w minionych latach FPE będą działać przez pięć dni w tygodniu, w godzinach od 7:00-8:00 do 16:00-17:00, zapewniając opiekę uczniom warszawskich szkół oraz dzieciom mieszkającym
            w Warszawie.

            Rodzice wnoszą opłaty za posiłki oraz opiekę w Feryjnych Punktach Edukacyjnych. Opłata wynosi 20 zł dziennie za dwa posiłki w tym jeden ciepły oraz 30 zł dziennie za opiekę.

            Z opłat za opiekę oraz posiłki podczas Akcji zwolnione są dzieci korzystające, w ciągu roku szkolnego, z bezpłatnych lub częściowo płatnych posiłków, na mocy decyzji dyrektora szkoły lub Ośrodka Pomocy Społecznej. Podstawą do zwolnienia z opłat za opiekę oraz posiłki podczas Akcji jest przedłożenie w FPE zaświadczenia z macierzystej szkoły lub Ośrodka Pomocy Społecznej o korzystaniu, w ciągu roku szkolnego z bezpłatnych lub częściowo płatnych posiłków.

            Rodzice, których dzieci nie mogą korzystać z wyżywienia zbiorowego ze względu na wskazania lekarskie (na podstawie zaświadczenia lekarskiego), są zwolnieni z opłat za posiłki i zobowiązani do zapewnienia odpowiedniej diety we własnym zakresie.

            Zapraszamy!

             

          • WARS I SAWA - Warsztaty Bożonarodzeniowe

          • 30 listopada odbyły się warsztaty bożonarodzeniowe z udziałem Rodziców i uczniów klas 1-8 pod hasłem ,,W oczekiwaniu na święta…’’ . Rodziców przywitała Pani Izabela Przystawska - Dyrektor Szkoły. Warsztaty polegały na wykonaniu ozdób świątecznych między innymi: lampionu, aniołka, choinki i  prowadzone były przez nauczycieli szkoły. Swoim klimatem, pastorałkami , ciepłą herbatką wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój.

          • „Szkoła do hymnu"

          •  

            10 listopada o godzinie 11:11 w ramach akcji organizowanej przez Ministerstwo Edukacji i Nauki „Szkoła do hymnu", wspólnie odśpiewaliśmy hymn narodowy. 

          • WARS I SAWA - „Tydzień z Patronem Szkoły"

          •  W piątek 24 listopada odbył się apel kończący ,,Tydzień z Patronem Szkoły”, z udziałem Kombatantów, Rodziców i Uczniów.  Apel rozpoczęła Pani Izabela Przystawska– Dyrektor Szkoły, następnie uczniowie w ramach projektu ,,Wars i Sawa” zaprezentowali wiersze patriotyczne i piosenki. Między innymi wybrzmiał wiersz Władysława Bełzy ,,Katechizm Polskiego Dziecka”. Uwieńczeniem apelu kończącego „Tydzień z Patronem Szkoły” była piosenka pt. „Warszawskie Dzieci”, której śpiew dostarczył wiele wrażeń i emocji.

          • WARS I SAWA grają w szachy

          • 29 listopada 2023 r. odbyła się jubileuszowa konferencja z okazji 10-lecia stołecznego projektu WARS I SAWA grają w szachy. Projekt WARS i SAWA grają w szachy stanowi warszawską część i jednocześnie pilotaż ogólnopolskiego programu Edukacja przez Szachy w Szkole. To największe systemowo prowadzone edukacyjne przedsięwzięcie szachowe, którym od 2013 roku objęto ponad 70% szkół podstawowych, dla których organem prowadzącym jest m.st. Warszawa. W tym gronie znajduje się również nasza szkoła, czego uwieńczeniem jest otrzymany dyplom.